Naše produkty


Kde nás najdete

Medicínská biotechnologická kosmetika Belico spolupracuje již s více než šesti sty profesionálními kosmetičkami v Německu, Švýcarsku a v dalších zemích.

Naše kosmetičky procházejí řadou školení tak, abychom si byli jisti, že se konečné klientce dostane skutečně profesionální péče a poradenství. 

Pro nalezení kosmetického salonu ve vašem okolí, nás kontaktujte.

Záruka účinnosti

Pokud nedojde k viditelnému zlepšení stavu pleti klientky do 8 týdnů od prvního použití kosmetické řady Belico sestavené k řešení problému s pletí, jsou klientce přípravky vyměněny za jiné (eventuálně s doplatkem) nebo jí jsou vráceny peníze.

Více zde

Kontakt

Máte zájem o přípravky, ošetření nebo o spolupráci? Kontaktujte mne!

Img_1767

Provozovatel webu: 

Lenka Lacinová   ič: 65225643

evidována v živnostenském rejstříku

Veškerý obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem a jeho stahování a další šíření je zakázáno!

V našich salonechTipy pro Vás!

Img_2290

Img_2435


Novinky

Hydratující rozjasňovač

EFFECT HYDRA GLOW DROPS

Přípravky pro pleť hladkou, čistou a jasnou jako křišťál

67012336-12eb-4989-94a4-6bf501e2c619

EFFECT CRYSTAL MOUSSE   

EFFECT CRYSTAL LOTION

Naše TOP produkty

E936c7c3-1e9a-4e83-aef3-306e6081da3e

Effect – Power Senso Fluid - fluid s obsahem  PHA kyselin

Effect-make-upy

EFFECT MAKE-UPY s příjemnými matujícími vlastnostmi a vynikající krycí schopností, které nechají pleť "dýchat"

Mulitolamelární lipozomy - řada Basic Care 

Slouží jako účinná látka a zároveň jako transportér účinných látek do pleti...

Effect biomimetická séra

86d90b1d-7804-427c-8903-b928fc2cc2b7

EFFECT DIAMOND SKIN - Vitalizující protivráskový krém s okamžitým a dlouhotrvajícím efektem

  

Zinc Paste - pasta se sírou a zinkem

 

Mascara I - černá řasenka

nové složení s novým kartáčkem zajišťují snadnou aplikaci, řasenka se nedrolí ani nerozpouští, řasy jsou výrazně hustší a delší.

 

 

HAIR BOOSTER - vlasové tonikum podporující růst vlasů

 

 

Belico na FacebookuRopa a silikony v kosmetice

Pro zajištění co nejúčinnější péče, je důležité, aby žádné používané přípravky  neobsahovali minerální oleje, minerální vosky (žádné ropné produkty) ani silikony, protože tyto látky tvoří na povrchu kůže pro vodu i vzduch nepropustný film. To znamená, že vylučovací funkce kůže (mazu, potu, CO2) a struktura intaktní kožní bariéry je jimi poškozena.

Stává se, že je únik vlhkosti z pleti (díky těmto látkám) zcela zastaven, nicméně správná funkce naší kůže závisí na určitém odpařování vody z ní (= TEWL = transepidermální ztráta vody). Pokud se z pleti odpařuje příliš málo vody, je narušena křehká rovnováha mezi vodnou a tukovou složkou kožní bariéry, kůže nezadržuje vlhkost sama od sebe a nevykonává svou přirozenou ochrannou funkci, pleť díky tomu slábne, což vede k předčasnému stárnutí, výraznějšímu výskytu červených žilek a zvýšené citlivosti pleti.

Dále minerální oleje podporují ulpívání kožních buněk na povrchu pleti a v pórech, čímž zamezují odtoku kožního mazu na povrch kůže a tím přispívají k tvorbě komedomů.


Látky, které mohou tvořit na pokožce neproniknutelný film, poznáte podle označení v INCI (Ingredientes) na přípravcích: Cera Microcristallina, Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Paraffin Oil, Mineral Oil, Ozoke¬rit, Vaseline,  Ceresin, Isohexadecane, Microcristalline Wax, Synthetic Wax, Eucerin atd.


Dimethicone a v INCI označení  ...methicone... či ...siloxane paří do skupiny silikonů. Tyto látky mají také okluzivní efekt (efekt plastového sáčku) a navíc pleť dehydrují.


Jiné látky, které mohou způsobovat komedomy jsou: Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, -Palmita¬te a -Stearate.

 

Konzervanty

Stále více kosmetických přípravků je inzerováno reklamním sloganem "Bez chemických konzervantů" nebo „bez konzervačních látek“. Právě ve vysoce kvalitních produktech a také často v citlivých účinných látkách a přírodních olejích obsaženy jsou, protože bez konzervace dojde velmi rychle k jejich znehodnocení. Nabízí se tedy otázka, co tedy tyto reklamní slogany znamenají.

Kosmetický přípravek, který není konzervován, by byl ve skutečnosti použitelný jen několik týdnů. Bez nějaké formy prodloužení trvanlivosti, nebo-li konzervace, by došlo k rychlému množení mikroorganismů v přípravku, což je zpočátku patrné v podobě zvýšení kožních problémů a teprve po té ve formě viditelného a cítitelného kažení výrobku.

V kosmetické vyhlášce jsou uvedeny látky, které jsou uvedeny jako konzervanty v kosmetice, což při jejich užití v přípravcích znamená: tyto látky jsou pro tento účel testovány a schváleny, proto je třeba je považovat za bezpečné pro spotřebitele. Nevýhodou je, že vzhledem k tomu, že se většinou používají stejná konzervační činidla (jako parabeny), vytváří a zvyšuje se alergický potenciál na různé konzervační látky.

Nyní je to tak, že pro kosmetický přípravek, který obsahuje jednu z těchto schválených složek, nesmí být reklamní slogan „Bez (chemických) konzervantů“ používán. Na druhé straně může být toto prohlášení použito, pokud je trvanlivost výrobku založena na jiných látkách, které nejsou vedeny jako konzervanty pro kosmetiku. Existuje několik způsobů, jak je můžete rozpoznat:

Trvanlivost může být například dosažena vysokou koncentrací chemických rozpouštědel, jako je propylenglykol nebo butylenglykol. Ne nadarmo jsou tyto látky v ekologických testech vedeny nejen jako rozpouštědla, ale i jako konzervační prostředky, protože jsou často ve vysokých koncentracích pro tento účel zneužívány.

Také mohou obsahovat vysoké koncentrace glycerinu nebo alkoholu (INCI Alcohol nebo Ethanol), které mají také konzervační vlastnosti. Nevýhodou těchto látek ve vysokých koncentracích jsou silně vysušující, nebo i dráždivé účinky.

Dále mohou být pro stabilizaci výrobku použity vysoké koncentrace parfému, záření nebo dokonce tepelná úprava. Otázka, zda zůstane zachován účinek přípravku, zda může dojít k rekontaminaci při plnění přípravků a zda takový přípravek není pro kůži více škodlivý, zůstává otevřená.

Na základě těchto poznatků vyvstává otázka, zda není lepší stabilizovat výrobek malým množstvím vybraných a dobře snášených konzervačních látek, než výrobek ozařovat nebo použít vysoké koncentrace jiných chemických látek, pouze proto, aby bylo možno použít reklamní sdělení „Bez (chemické) konzervace“.

K zajištění co nejlepší snášenlivosti všech BELICO kosmetických přípravků při dobré trvanlivosti, je důležité, aby naše přípravky byly zabezpečeny před útokem bakterií. Proto jsou použity například tyto látky

•Pentylene Glycol - látka zadržující vlhkost v pleti s antimikrobiálními vlastnostmi.

•Kyselina benzoová - přírodně identická konzervační látka vyskytující se např. v borůvkách a brusinkách. Schválená jako konzervační prostředek

•Kyselina sorbová - přírodně identická konzervační látka, vyskytuje se např. ve víně. Schválená jako konzervační prostředek

•Ethylhexylglycerin - zvláčňující látka s deodoračním a antimikrobiálním účinkem.

Naše produkty neobsahují parabeny, protože jsou v dermatologické literatuře zařazeny mezi nejčastější alergeny a je podezření, že jsou karcinogenní.

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009

ze dne 30. listopadu 2009 o kosmetických přípravcích naleznete zde: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/PDF/?uri=CELEX%3A32009R1223&from=CS